Strona główna » O mnie » Kariera

2002 - 09 - Lech Poznań

Wiosną 2002 roku Piotr Reiss wrócił do Poznania. Lech walczył wówczas o powrót do ekstraklasy. Plan udało się zrealizować, lecz dla Piotrowi dużo brakowało do szczytowej formy. Także kolejny sezon wypadł pod tym względem blado. Reiss grał sporo, ale w 27 spotkaniach ligowych zdążył strzelić ledwie cztery bramki, do których dołożył dwa trafienia w Pucharze Polski. Przełomowy - zarówno dla Piotra, jak i klubu - okazał się sezon 2003/2004. Lech zakończył go zdobyciem Pucharu i Superpucharu Polski, a Reiss z 13 golami był najlepszym strzelcem zespołu.

Kapitan Kolejorza wysoką dyspozycję utrzymał także w kolejnych latach, by w 2007 r. w wieku 35 lat sięgnąć po koronę króla strzelców. W tym okresie Piotr Reiss przeżywał prawdziwy renesans formy. Następny sezon rozpoczął jeszcze jako podstawowy zawodnik Kolejorza, lecz z czasem trener Franciszek Smuda coraz rzadziej korzystał z jego usług. Ostatni sezon w Lechu 2008/2009 to dotychczas 15 występów ligowych i jedna bramka. W lutym 2009 r. Piotr Reiss został obciążony zarzutami o udział w procedurze korupcyjnej w polskiej lidze, co zatrzymało rozwój kariery piłkarskiej zawodnika. Do dzisiaj Piotr rozegrał w barwach Kolejorza 319 spotkań ligowych, w których zdobył 108 bramek.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookie. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".