Strona główna » O mnie » W kilku słowach

W kilku słowach...

 

PIOTR REISS

 

Data urodzenia: 20 czerwca 1972 r.
Miejsce urodzenia: Poznań

Najważniejsze sukcesy:
(drużynowe)

  • 2 x Puchar Polski z Lechem Poznań (2004, 2009)

  • Superpuchar Polski z Lechem Poznań (2004)

(indywidualne)

  • Srebrna Piłka "Głosu Wielkopolskiego" dla najlepszego piłkarza Wielkopolski - pięciokrotnie
  • Król strzelców ekstraklasy (2007)

Życie Piotra Reissa związane jest z Poznaniem i Wielkopolską, lecz jego postać kojarzona jest głównie z piłką nożną i poznańskim Lechem. Urodzony w 1972 r., już w wieku kilku lat regularnie chodził na mecze Kolejorza - najpierw na stadion na poznańskim Dębcu, potem na oddany do użytku w latach 80. obiekt przy ul. Bułgarskiej, niedaleko którego się wychowywał.

Jako piłkarz jest wychowankiem Lecha, w barwach którego rozegrał ponad 400 spotkań. Jest jednym z niewielu polskich zawodników, którzy karierę piłkarską w tak ścisły sposób związali z jednym klubem. W Polsce zaliczył jeszcze epizody w Kotwicy Kórnik i Amice Wronki, przez ponad 3 lata grał również w zespołach niemieckich.

Piotr Reiss jest czetrokrotnym reprezentantem Polski. W debiucie w zespole narodowym strzelił bramkę dla "biało-czerwonych" w wygranym 3:1 spotkaniu ze Słowacją w Bratysławie w 1998 roku. Gole zdobywane w pierwszych występach w swoich drużynach stały się znakiem rozpoznawczym Piotra Reissa - udało mu się to również w debiucie w Lechu Poznań, (1994), Hercie Berlin (1998), MSV Duisburg (1999) i po powrocie do Kolejorza w 2002 roku.

Do końca czerwca 2009 r. Piotr Reiss był graczem Lecha Poznań. Mimo wielkiej chęci zakończenia kariery w Lechu i poświęcenia się działalności na rzecz klubu nie otrzymał propozycji od zarządzających i podpisał umowę z Wartą Poznań.

W barwach Warty, na zapleczu Ekstraklasy, grał w trzech kolejnych sezonach. W tym czasie zdobył 35 goli w 93 występach i był czołowym graczem zielonych.

31 sierpnia 2012 roku Piotr Reiss podpisał półroczny kontrakt, ze swoim ukochanym klubem Lechem Poznań. W czasie rundy jesiennej rozegrał mecz numer 400 w barwach Kolejorza. W grudniu, klub zdecydował się przedłużyć kontrakt z Piotrem do końca sezonu. Podczas rundy wiosennej Rejsik strzelił swojego 136. gola w barwach Lecha w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin.

Wraz z zakończeniem sezonu 2012/2013 Piotr zakończył piłkarską karierę. W barwach Lecha rozegrał 407 spotkań strzelając przy tym 136 bramek.

 

 

Film biograficzny - "Moje życie, moja pasja"

 

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookie. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".