Strona główna » Działalność społeczna

Fundacja Dar Szpiku Kostnego

Fundacja powstała w 2008 roku jako ukoronowanie bohaterskiej choć po ludzku przegranej walki z nowotworem. Pragniemy oswoić strach i niewiedzę. Poprzez naszą aktywność nieść pomoc i nadzieję tym wszystkim, którzy przerażeni i osamotnieni znaleźli się w "krainie nowotworów". A tam bez wsparcia i życzliwości trudno jest walczyć, a jeszcze trudniej wygrać.

Będziemy dążyć do jak najliczniejszego pozyskania dawców szpiku, budowania przestrzeni zrozumienia dla osób poszukujących, tworzenia mostów pomiędzy ludźmi a instytucjami. Wierzymy głęboko, że w każdym człowieku znajdują się niewyczerpane pokłady dobra, że każdy z nas ma niezmiernie dużo do ofiarowania. Naszym zadaniem jest sięgnąć po to wszystko i przekazać dalej. Innym i sobie.

Drużyna Szpiku

Drużyna Szpiku powstała właśnie po to, aby wiara w uzyskanie pomocy nigdy w nikim nie zagasła. Bo dokąd jest wiara i nadzieja, dotąd jest chęć walki o swoje zdrowie i życie.

Gotowość niesienia pomocy to nadrzędny cel naszej Drużyny. Choć nie każdy zostanie „wezwany”, to każdy jest gotowy na takie „wezwanie”. Dla jednych będzie to oddanie szpiku, czy mówienie na czym polega przeszczep, dla innych bieganie maratonów w naszych koszulkach. Wszyscy są potrzebni, bo ta Drużyna to po prostu łańcuch składający się z ogniw i każde z nich ma swoje zadanie.

Wyjątkowość Drużyny Szpiku polega na różnorodności, wnosimy do niej to co mamy najpiękniejszego, co umiemy, robimy i lubimy. Dzielimy się sobą, naszymi zdolnościami, talentami i umiejętnościami, ale także otwartością, wrażliwością i ową gotowością.

Mamy nadzieję, że uda nam się uratować choć jedno ludzkie życie, a w niejednym sercu rozpalić ogień wiary, że pomoc dla niego na pewno się znajdzie. 
 

www.darszpiku.pl

Relacje ze spotkań z udziałem Piotra Reissa:

Piotr Reiss dołączył do "Drużyny Szpiku Kostnego" >>

Spotkania z wyjątkowymi ludźmi >>

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookie. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".