Strona główna

Reiss Cup

Piłkarskie Święto Akademii

Turnieje piłkarskie dla dzieci od 4. roku życia, rozgrywane cyklicznie od 2010 roku. Tradycyjnym rozgrywkom piłkarskim co roku towarzyszy uroczysta oprawa, a na zawodników oraz licznie przybyłych gości czeka wiele atrakcji, m.in. obecność gwiazd sportu oraz konkursy z nagrodami. W każdej edycji bierze udział ponad 2000 zawodników z całej Wielkopolski oraz ziemi lubuskiej. Piłkarze Akademii podzieleni są na kilkuosobowe drużyny, a każda z nich przystępuje do rozgrywek pod nazwą zagranicznego klubu piłkarskiego. Każdy mecz to dla małych adeptów piłki nożnej duża dawka sportowych emocji i zdrowej rywalizacji, a także okazja do podszkolenia umiejętności. Punktem kulminacyjnym imprezy jest wręczenie pucharu zwycięzcom turnieju, choć jak zgodnie twierdzą organizatorzy - tutaj każdy jest zwycięzcą, a liczy się przede wszystkim radość z gry.

Turnieje poza wymiarem czysto zabawowym, ma za zadanie zapoznać małych zawodników z zasadami i zachowaniami obowiązującymi na boisku, oraz promować sportowy styl życia już od najmłodszych lat.

- Zależy nam, aby dzieci mogły czerpać radość z uprawiania sportu. Podczas takiego turnieju zawodnicy rywalizują między sobą, a  rozgrywki są tak organizowane, żeby każdy grał jak najwięcej i było przy tym dużo zabawy, a nasi podopieczni wracali do domu z uśmiechem na twarzy. Rozgrywki, które organizujemy co roku to najlepszy krok ku realizacji sportowych marzeń - podsumowuje Piotr Reiss.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookie. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".