Strona główna » O mnie » Kariera

1981 - 91 Lech Poznań

Piotr Reiss po raz pierwszy wziął udział w treninigu Lecha w wieku 9 lat. Niestety, ówczesny trener drużyny trampakrzy Roman Jakóbczak nie przyjąlł Piotrka ze względu na wiek i wątłą budowę fizyczną. Jednak już wtedy dostrzegł talent młodego piłkarza, sugerując dołączenie do swojego rocznika za jakiś czas. Minęło kilka miesięcy i spełniło sie marzenie Rejsika. Do tego miał niezwykłe szczęście, ponieważ do drużyny trampkarzy młodzszych rocznika 1972 przyjął go Edmund Białas, jeden z zawodników słynnego tercetu ABC. Wychowany na opowiadaniach taty o niezwykłym piłkarzu, jakim był Białas, Piotr Reiss poczuł, że spełniają sie jego marzenia nie tylko o grze w Lechu ,ale o trenowaniu z legendą klubu.

Karierę rozpoczął juz po kilku tygodniach w meczu ligowym trampkarzy w Kobylnicy, strzelając w debiucie bramkę, co jak się okazało później, stało się w jego karierze niemalże tradycją.

1982 - 1984 - trener Edmund Białas

1984 - 1986 - trener Henryk Wróbel

"Była to osoba, która znałem z historii Lecha i jego dokonań na boisku . Teraz wiem, że gwiazdy mobilizują i motywują do rozwoju, bo same wiedziały, jak pokierować swoją karierą. Dlatego cieszę się, że w Lechu trenerami  drużyn młodzieżowych są jego byli zawodnicy - Damian Łukasik czy Przemysław Bereszyński".

1986 - 1987 - trener Andrzej Strugarek

1987 - 1988 - trener Ryszard Matłoka

Piotr Reiss został odsunięty od pierwszego składu drużyny juniorów.

"Trudny okres w mojej karierze. Trener dawał mi do zrozumienia że chyba nie będę piłkarzem. Zacisnąłem zęby i mocno trenowałem. Uznałem, że nie ma co się poddawać. Po krótkim okresie wróciłem do drugiego zespołu tego rocznika, prowadzonego przez trenera Wróbla, który umożliwił mi prawidłowy rozwój".

1988 - 1990 - trener Henryk Wróbel

Powrót Piotra Reissa pod skrzydła trenera Wróbla. Już w pierwszym sezonie Piotr osiąga sukces z drużyną juniorską Lecha.

"W dwumeczu wygraliśmy z teoretycznie lepszym pierwszym zespołem tego rocznika trenera Matłoki, który miał walczyć o mistrzostwo Polski. Kiedyś to wewnętrzna rywalizacja między drużynami Lecha decydowała, kto zdobędzie pierwsze miejsce w grupie ówczesnego województwa wielkopolskiego".

W roku 1990 rozpoczął karierę seniora. Piotr Reiss miał ogromne szczęście do trenerów. W drużynie rezerw prowadził go Hieronim Barczak, kolejna legenda Kolejorza. Zaproponowano mu zatrudnienie na kolei, która wówczas była właścicielem klubu.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookie. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".