Strona główna » O mnie » Kariera

1998 - 99 Hertha Berlin

W sezonie 1998/1999 Piotr Reiss był na jak najlepszej drodze, by sięgnąc po koronę króla strzelców ekstraklasy. 12 bramek strzelonych w 15 jesiennych meczach w barwach Kolejorza miało swoją wymówę. Postawa napastnika niebiesko-białych  nagrodzona debiutem w reprezentacji Polski w listopadzie 1998 r. ściągnęła zainteresowanie zachodnich klubów i jeszcze w grudniu Piotr Reiss trafił do Bundesligi.

Podpisanie kontraktu z Herthą Berlin nastąpiło w poniedziałek 7 grudnia 1998 r., a już w piątek Piotr zadebiutował w nowym zespole w wyjazdowym meczu ligowym z HSV Hamburg. Hertha wygrała to spotkanie 4:0, a Reiss dobry występ potwierdził strzeleniem pierwszej bramki dla berlińczyków. Później było już zdecydowanie gorzej. Do końca sezonu Piotr zagrał w zaledwie 10 spotkaniach ligowych, a gol zdobyty w debiucie okazał się jedyną pozycją w skromnym dorobku bramkowym poznaniaka.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookie. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".