Strona główna » O mnie » Kariera

1991 - 93 Kotwica Kórnik

Grając w Lechu Poznań, Piotr Reiss otrzymał powołanie do wojska. Ze względu na współpracę Lecha z Kotwicą Kórnik mógł odsłużyć ją właśnie w trzecioligowym zespole z Wielkopolski. Klubem zarządzali Jan Krzyżaniak oraz Marek Odzimek (wówczas sponsor klubu). Powołanie do wojska było przyspieszone, gdyż Kotwica wcześniej już wykazała zainteresowanie grającym coraz lepiej w rezerwach Kolejorza Piotrem Reissem, mimo iż nie miał jeszcze wieku uprawniającego do odbycia służby.

- Dzięki swoim układom Kotwica pomagała w załatwieniu służby wojskowej w małej odległości od Poznania, co ułatwiało otrzymywanie przepustek na treningi. Dostałem jako poborowy wyprawkę i gwarancję z PKP, że po powrocie z wojska nie grozi mi zwolnienie - wspomina Piotr Reiss.

Gdy Piotr Reiss przeszedł na wyższy szczebel służby, otrzymywał przepustki dla załatwienia jakiejś sprawy i biegł w tym czasie na trening do Kotwicy, w której trenerem był wówczas Włodzimierz Jakubowski, jedna ze sław poznańskiego Lecha.

- Współpracę z trenerem Jakubowskim wspominam bardzo dobrze. Szczególnie wdzięczny jestem za dodatkowy czas, jaki mi poświęcił indywidualnie, co prawdopodobnie spowodowało, że moja sportowa kariera się nie załamała - uważa doświadczony napastnik Kolejorza.

Z Kotwicą Kórnik Piotr Reiss wywalczył awans do II ligi, jednak ze względów finansowych drużyna nie wystartowała w rozgrywkach. Już w trakcie gry w trzeciej lidzie otrzymywał jednak oferty m.in. z Warty Poznań i Amiki Wronki...

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookie. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".